úterý 23. 10. - hranická spisovatelka Jaroslava Černá

Drobečková navigace » Hlavná stránka » Akce » úterý 23. 10. - hranická spisovatelka Jaroslava Černá

news img

Jako hlavní součást Knihovnické literární noci vám nabízíme besedu s hranickou spisovatelkou historických románů Jaroslavou Černou, a to v úterý 23. října od 18 hodin ve studovně naší knihovny. V září vyšla její nová knížka Vladislav II., kterou tak slavnostněji budem moci uvést mezi čtenářskou veřejnost. Autogramiáda.

Zveme všechny zájemce čtenáře i ne-čtenáře posedět a prohlédnout si naše nově zrekonstruované prostory knihovny v podvečerním čase. Na programu večera je i výprava do temné radniční věže s prohlídkou obrazů malíře Hranic Jana Pinkavy a pohledy na noční město z výšky, vyzkoušíme také nové plátno a dataprojektor ve studovně promítnutím dokumentárního filmu o Karlu Čapkovi (připomeneme si tak jeho letošní 80. výročí úmrtí). Vstup zdarma. Káva a čaj k dobré pohodě zajištěny.

 

 

Vložené: 07. 10. 2018       V menu: Akce

AKTUÁLNÍ NOVINKY

Připravujeme na listopad - 7. 11.

Audiovideo beseda "Na kole do horských vesnic Ázerbajdžánu" s cyklocestovatelem Radomírem Čížkem se koná ve středu 7. listopadu od 17 hodin v Zámeckém klubu. Vstupné 70 Kč.

Naše nová telefonní čísla

Informujeme, že nyní máme v knihovně nová telefonní čísla (mobil) pro jednotlivá oddělení a pracoviště:

 

1. listopad - VETŘELKYNĚ A JÁ

Ve čtvrtek 1. listopadu v 18 hodin zveme všechny mladé i starší milovníky literatury na besedu s autorským čtením mladé hranické debutující autorky Kláry Nováčkové, která vám představí svoji první knihu Vetřelkyně a já. Kniha vyšla v posledních zářijových dnech v nakladatelství Garamond. 

 

Čtvrtek 25. 10. - Boříme, tvoříme a bráníme

BOŘÍME, TVOŘÍME A BRÁNÍME aneb Čeští spisovatelé ve službě vlasti a národu v první polovině 20. století. Tak zní název přednášky Mgr. Daniela Jakubíčka, Ph.D., který trochu netradičně připomene literární osobnosti  období první republiky. 

Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna
kniha