Připravujeme na květen - O javorovém listu z obou stran

Drobečková navigace » Hlavná stránka » Akce » Připravujeme na květen - O javorovém listu z obou stran

news img

Na středu 16. května připravujeme pro všechny zájemce literárně cestopisnou besedu českého lékaře a spisovatele žijícího v Kanadě Zdeňka Hanku (vlastním jménem Zdeněk Šťastný). 

Jeho životní osudy jsou pozoruhodné a něco z nich se odráží i v jeho románech. V Kanadě prošel mnoha profesemi, v posledních letech se medicínské profesi věnoval jako záchranář a pohotovostní specialista v extrémních podmínkách kanadského severu. V současné době vyučuje budoucí záchranáře. Do České republiky se vrací rád (například v roce 2016 byl hostem Karla Šípa ve Všechnopárty) a nám se podařilo domluvit i jeho návštěvu Hranic, která se stane součástí jeho květnového pobytu v České republice. 9. května v 16:00 hodin v Paláci knih Neoluxor na Václavském náměstí v Praze proběhne oficiální křest jeho knížky Střípek malachitu. Křtít ji bude herečka Vanda Karolyi. Také se připravuje autogramiáda na knižním veletrhu Svět knihy 2018 v sobotu 12. 5. ve 12:00 hodin ve stánku Alpress. Zdeněk Hanka dosud vydal dvě povídkové sbírky, tři společenské romány, jeden román s autobiografickými prvky, psychologický román o lidských charakterech zasazený do extrémních podmínek severní Kanady a psychologický román z lékařského prostředí. Děti mohou znát jeho knihu Hry a hrátky se zvířátky, kterou ilustrovaly děti z Klokánku. Všechny jeho knihy naleznete ve fondu naší knihovny. Věnuje se tématům, která tíží společnost a se kterými se člověk denně setkává a musí se s nimi vyrovnávat (šikana, lidská přetvářka, nevěra, sobectví...). Přesto jsou jeho díla naplněna láskou a pozitivní energií.

Vstup na besedu s povídáním a doprovodnou fotoprojekcí je zdarma. Svůj honorář pan Zdeněk Hanka věnoval naší knihovně. Můžete se těšit na setkání se zajímavou osobností, na vyprávění o Kanadě, o životě lékaře a záchranáře, o jeho umělecké tvorbě, indiánských přátelích a dalších pestrých životních cestách. Věříme, že povídání o životě v Kanadě zaujme i starší děti a studenty.

Beseda se koná v Zámeckém klubu, ve středu 16. května od 18 hodin. Po besedě autogramiáda. 

 

 

 

 

Vložené: 09. 04. 2018       V menu: Akce

AKTUÁLNÍ NOVINKY

Připravujeme na květen - O javorovém listu z obou stran

Na středu 16. května připravujeme pro všechny zájemce literárně cestopisnou besedu českého lékaře a spisovatele žijícího v Kanadě Zdeňka Hanku (vlastním jménem Zdeněk Šťastný). 

Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna
kniha