Cizí světy ve vesmíru - 4. 12.

Drobečková navigace » Hlavná stránka » Akce » Cizí světy ve vesmíru - 4. 12.

news img

Zveme všechny zájemce na strhující přednášku astrofyzika, odborníka na exoplanety Mgr. Marka Skarky Ph. D. na téma Cizí světy ve vesmíru.

 

Dr. Marek Skarka působí na Ústavu Teoretické fyziky a astrofyziky Masarykovy univerzity v Brně, kde se zajímá zejména o pulzující hvězdy a exoplanety. Pracoval dva roky na Akademii věd v Budapešti a také částečně působí na Astronomickém ústavu Akademie věd České republiky v Ondřejově. Během povídání se můžete seznámit se současnými výsledky výzkumu planet mimo sluneční soustavu, metodách jejich objevování, hledání druhé Země a možného života ve vesmíru. Přijďte zjistit, jakým způsobem se objevují a zkoumají exoplanety, kolik z již objevených planet je podobný naší Zemi a jaké jsou šance, že by mohly hostit život.

Přednáška se koná ve středu 4. prosince 2019 od 18 hodin ve studovně městské knihovny (Stará radnice). Vstupné 50 Kč v předprodeji v Turistickém informačním centru. Počet míst je omezen.

 

 

 

Vložené: 05. 11. 2019       V menu: Akce

AKTUÁLNÍ NOVINKY

Cizí světy ve vesmíru - 4. 12.

Zveme všechny zájemce na strhující přednášku astrofyzika, odborníka na exoplanety Mgr. Marka Skarky Ph. D. na téma Cizí světy ve vesmíru.

 

Eko sáčky na knihy pro naše čtenáře

Nová nabídka pro čtenáře, kteří nebudou mít při návštěvě knihovny s sebou svoji tašku na knihy. Jako pomoc nabídneme eko-sáčky ve dvou velikostech. Chraňte knihy před deštěm. Sáčky jsou na 100% zkompostovatelné, šetrné k přírodě.

Výchova jako trénink pro život - 14. 11.

Centrum pro rodinu Jitřenka ve spolupráci s naší knihovnou si vás dovoluje pozvat na besedu s Bc. Petrou Škrdlíkovou na téma VÝCHOVA JAKO TRÉNINK PRO ŽIVOT - o výchově neklidných a hyperaktivních dětí.  

TURECKO - Dechberoucím Kurdistánem (21. 11.)

Městská knihovna zve všechny zájemce o cestování a poznávání zajímavých zemí na audiovizuální besedu - přednášku cestovatele Michala Štěpánka.

 

 

Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna
kniha