A co v prosinci? Spisovatelka Hana Hindráková v Hranicích

Drobečková navigace » Hlavná stránka » Akce » A co v prosinci? Spisovatelka Hana Hindráková v Hranicích

news img

Městská knihovna pozvala do Hranic oblíbenou spisovatelku Hanu Hindrákovou na setkání se svými čtenáři i ostatními, které zajímá život a dění v Africe.

Mezi její největší lásky patří právě Afrika, cestování a psaní. Od roku 2000 navštívila čtyřikrát Keňu, dále Tunisko, Egypt, USA, Nepál, Nový Zéland, Argentinu, Chile, Portoriko, Velké a Malé Antily a většinu evropských zemí. Hana Hindráková píše poezii, prózu i publicistiku a v roce 2008 byla jedním ze zakládajících členů neziskové organizace Fair, o. s. (www.fair-ngo.eu).

Její největší srdeční záležitostí je však Keňa. Hana si Keňu zamilovala natolik, že se tam stále vrací a Keňa se stala inspirací pro její knihy Děti nikoho, Karibu Keňa, Dobrovolnice a Očarovaná. Během besedy se přenesete do exotické Keni prostřednictvím krátkých videí, fotografií, autorčina vyprávění a úryvků z jejích knih. Čerstvou letošní novinkou Hany Hindrákové je román Smrtící byznys, který se zabývá problematikou falešných léků, které putují do Afriky. Kniha, která Vám nedá spát. Falešné léky představují závažnou hrozbu pro lidské zdraví.

Na dotaz, co bylo pro Hanu Hindrákovou na psaní této knihy nejtěžší, odpověděla: „Nejtěžší pro mě bylo srovnat se s tímto tématem psychicky, abych o tom vůbec dokázala psát. Ze začátku mi přišlo naprosto neuvěřitelné, že něco takového vůbec existuje a byla jsem zhnusená z toho, jak se obchoduje s lidskou chudobou. Velkým hnacím motorem pro mě bylo vědomí, že o problematice falešných léků se moc neví, a že kniha by mohla mezi lidmi udělat slušnou osvětu.“

S paní Hanou Hindrákovou se můžete setkat na besedě v pondělí 11. prosince 2017 od 17 hodin v Zámeckém klubu. Vstupné: 50 Kč

 

Vložené: 09. 11. 2017       V menu: Akce

AKTUÁLNÍ NOVINKY

Provozní doba o vánočních svácích

Městská knihovna bude uzavřena v sobotu 23. 12. a mezi vánočními svátky ve dnech 28. 12. - 30. 12. (čtvrtek – sobota).

 

Zajistěte si u nás včas hezké počtení pod vánoční stromeček. 

Něco pro děti - Andělé z papíru

V adventním týdnu před vánocemi od pondělí 18. prosince do pátku 22. prosince si mohou děti odpoledne v dětském oddělení městské knihovny vyrobit hezké andílky na vánoční stromeček.

 

 

A co v prosinci? Spisovatelka Hana Hindráková v Hranicích

Městská knihovna pozvala do Hranic oblíbenou spisovatelku Hanu Hindrákovou na setkání se svými čtenáři i ostatními, které zajímá život a dění v Africe.

Co v listopadu? Na kole do hor a zapadlých koutů Gruzie

Městská knihovna zve na skvělou dobrodružnou virtuální výpravu až do nejzapadlejších koutů Gruzie, na kterou se společně vypravíme s cyklocestovatelem Radomírem Čížkem.

 

 

Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna Knihovna
kniha